Spolek Liskovec je boží Vás srdečně zve na letošní lískovecký fesťák. Těšit se můžete na tyto skupiny:
Kamelot a Roman Horký – Všechno začalo v Brně v roce 1982. Roman Horký a Radek „Bůček“ Michal – dva nadšenci, kteří založili kapelu a rozhodli se dobýt svět. Život byl o kytarách, písničkách a hlavně o energii a radosti. Tak vznikla skupina Kamelot. Počáteční tvorba kapely zařadila Kamelot do škatulky „Folk a country“, kde je hudební skupina zařazena dodnes. Autorem všech textů a skladatelem hudby je zpěvák a leader skupiny Roman Horký, který je v současné době jediný člen původního Kamelotu.
Roman Horký neupřednostňuje žádný hudební styl. Dává svým písničkám takový kabát, jaký cítí, že jim patří. Jednou modernější, jednou tradičnější. Sjednocuje je jejich společný duch. Mnohé z více než tří set skladeb Romana Horkého připomínají deníkové záznamy nálad a pocitů písničkářovy duše. Když procházíme jeho alba, jako bychom měli na dlani jeden lidský život. V jeho záznamech štěstí nebo smutku cítíme odraz toho, čím žijeme my sami.
https://www.romanhorky-kamelot.cz/
CROSSBAND -je česká pop-rocková kapela z Nymburka založena v roce 2004.
kapela CROSSBAND patří ke stálicím české pop-rockové scényodehrála přes 500 koncertů na různých pódiích po celém Českuúčast na letních festivalů, městských slavností a jiných hudebních akcístylově je kapela rozkročená od hitparády Frekvence 1, Signal a RCL, až po Country rádio nebo třeba rádio Samsonhttps:
www.crossband.cz
Sakrapes – BLUEGRASSOVÁ KAPELA „SAKRAPES“ VZNIKLA V ROCE 2004. ČLENY KAPELY JSOU LEGENDY BRNĚNSKÉHO BLUEGRASSU.
Zvuk kapely je dán akustickými nástroji klasického bluegrassového obsazení, čistým vícehlasým vokálem, nechybějícím drivem a pevným rytmickým doprovodem.
Kapelu založila pětice zkušených hráčů s mnohaletou praxí ve věhlasných brněnských kapelách (Uhlák, Vědro, Poutníci, Classic Bourbon Sextet, Konečná stanice, Smutňáci, Eben, Trapeři – první kapela Roberta Křesťana).
Kapela Sakrapes má ve svém repertoáru především melodické písně jmenovaných kapel a brilantní instrumentálky pro banjo, mandolínu, dobro a kytaru. Repertoár kapely doplňují známé skladby a evergreeny převzaté od interpretů americké a české country hudby a bluegrassu.
https://www.sakrapes.cz/
Přístav – Hudební skupina Přístav z Brna patří ke stálým tvářím folkové scény. Věnuje se akustické muzice podpořené vícehlasým vokálem, s výraznou sólovou kytarou Víti Buriánka, na-jazz-lými klávesami Jitky Buriánkové, pregnantní doprovodnou kytarou Aleše Hrbka a tepavou basskytarou Kamila Mazálka.
https://www.kapelapristav.cz/
Madalen – Vznik skupiny Madalen se datuje od února roku 1992, kdy se kapela (ve složení Honza Štaigl-kytara, Honza Šebesta-12-kytara, Kamila Drtilová-zpěv a Standa Benedikt-kontrabas) zúčastnila soutěžní přehlídky PRAMENY ve Šternberku. U zrodu skupiny ale stáli Honza Štaigl, který dodnes plní roli kapelníka, a kytarista Honza Šebesta. Tito Honzové se kdysi v létě 1991 setkali na vandru v Toulovcových Maštalích u Skutče (krásné to prostředí :-).
Skupina dostává jméno podle písně skupiny Bokomara Madalen a tuto píseň také přejímá do svého repertoáru (za souhlasu pana Luboše Javůrka). Trampské a folkové prvopočátky kapely s sebou nesou i výběr zpěvaček. Po Kamile Drtilové nastupuje do Madalen Katka Holínková (dnes Vepřková) a Eva Moravcová (tanečnice souboru Markovice). Za nedlouho Evu vystřídá zpěvačka Jana Netopilová (dnes Gieselová), která přechází ze sk. Náhoda.
Osudové setkání s Pavlínou Jíšovou na Bluegrassové dílně v Pardubicích v roce 1993 ukazuje možnost, kam se dál ubírat. Na písneň Namaluj mi si zpěvačky Madalenu společně s Věrkou Bartošovou (toho času zpěvačkou skupiny Náhoda) poprvé vyzkouší, jak vypadá dívčí trojhlas a je rozhodnuto.
https://www.madalen.cz/
Nevermore & Kosmonaut – Brněnská skupina Nevermore & Kosmonaut je formace, které vznikla kolem písničkáře a autora Michala Šimíčka, který vystupuje pod svým internetovým nickem Kosmonaut. Kapelu tvoří kytarista Pavel Karas, basista Vít Sklenář, bubeník Vladimír Třebický a jako hostující bubeník Radim Grünwald. Texty jsou v češtině a veškerá muzika je autorská. V roce 2014 vydali Nevermore & Kosmonaut své první oficiální album „Mezi planetami“. Za druhou studiovou desku „Bleděmodré město“ (2018), která je inspirována Brnem, byla kapela nominována na prestižní hudební cenu Anděl v kategorii Folk. Ve stejném roce obdržel Kosmonaut za texty na tomto albu ocenění „Za krásu slova“. Třetí deska vyšla v roce 2020 pod názvem „XCR-9“ s podtitulem „Písně do rakety“ a týká se plánované fiktivní cesty skupiny do Vesmíru. Kapela se v minulosti zúčastnila finále řady hudebních soutěží (od folkové Porty až po rockovou Líheň), účinkovala na pestré škále žánrových festivalů a jejich písně z obou alb se objevují v rádiu. Živé koncerty skupiny či záznamy vystoupení proběhly např. na TV Noe (pořady Cvrlikání, Mezi pražci), ve vysílání slovenského rozhlasu Devín (Folkfórum live), rádi Proglas (Jak se Vám líbí?), na vlnách Country rádia či na regionálních stanicích Českého rozhlasu.
https://www.nevermore.cz/
Michal Horák – Ahoj, já jsem Michal a jsem písničkář. Je mi 26 let, ačkoliv prý vypadám na padesát. Píšu písničky o věcech, co mě baví, a doprovázím se u toho nejčastěji na klavír nebo kytaru. Lítám z žánru do žánru, ale myslím, že to je všechno hlavně folk. V nejlepších letech jsem vyhrál několik talentových soutěží, (což jsem završil výhrou Objevu roku v anketě Zlatý slavík 2021 a nominací na Cenu Anděl téhož roku) a od třinácti let koncertuju všude možně. Taky jsem vydal několik singlů, jejichž počet vjůs se na YouTube pohybuje v řádcích statisíců až miliónů, z čehož mám velkou radost. Na podzim roku 2019 jsem si vydal svoje první album s prozíravým názvem „Michalovo cédéčko“, na podzim roku 2021 svoje druhé CD jménem „Michalbum“ a nakonec ke sklonku roku 2023 album “Ideální čas se nezbláznit”. Vystudoval jsem pedagogickou fakultu na Karlovce v Praze a pedagogice se věnuju i nadále.
Tak se třeba stavte na koncert nebo si něco poslechněte, budu rád!
https://www.michalhorak.eu/
Vstupenky si můžete koupit zde: